Výzva Reborn Design 2024 začíná: ukažte nám, že umíte přemýšlet mimo zaběhnuté vzorce!
Již 7. 3. 2024 odstartuje soutěž Reborn Design 2024, která vyzývá designéry, architekty a kreativce z prestižních českých univerzit, aby navrhli inovativní řešení pro udržitelnou budoucnost.
Jedná se o unikátní projekt, jehož jsme již několik let hrdými partnery. Tematika udržitelnosti, inovativních řešení a v neposlední řadě cirkularity je nám velice blízká. Nikoho proto asi nepřekvapí, že naše zakladatelka a jednatelka, Michala Pešková, je součástí poroty. Jejím hlavním úkolem je posouzení ekonomické udržitelnosti, finančního a business plánu jednotlivých návrhů. Jednotlivé návrhy bude hodnotit spolu s dalšími odborníky z akademické sféry, byznysu a oblasti cirkulární ekonomiky. Mediálně projektu pomáháme prostřednictvím našeho webu: www.cirklularnidotace.cz
Soutěžící mají 3 měsíce na navržení udržitelných designových řešení, ať už jde o produktový, architektonický nebo systémový design. Návrhy se mají zaměřit na snižování množství odpadu, šetření zdrojů a minimalizaci uhlíkové stopy výrobků nebo systémů.
Jednotliví odborníci, kteří jsou součástí poroty, jsou po celou dobu zároveň i mentory, kteří mohou jednotlivým účastníkům poskytnout cenné rady nejen pro tuto soutěž.
Soutěžní kategorie ročníku 2024:
Recyklovaný papír – výherní a archivované stírací losy SAZKA
Recyklovaný PP – plastové obaly na tabák
Recyklovaný PET a pryž – mix plastu a pryže
Luxusní dárky z odpadu – speciální kategorie
Vítězné designy Reborn Design 2024 budou vyhlášeny 13. 6. 2024. Vítězové v jednotlivých kategoriích získají peněžní odměny a možnost pokračovat v rozvoji své práce u některého z partnerů.
Výzvu pořádá česká eko-designová platforma Reborn Design usilující o design ekologicky šetrných a společensky odpovědných řešení. Cílem je inspirovat k tvorbě inovativních návrhů, které minimalizují dopad produktů na životní prostředí a zároveň zvyšují jejich funkčnost a estetiku. Reborn Design propojuje kreativitu, inovace, praktické vzdělávání a princip udržitelnosti. Připravuje tak studenty na praxi v reálném prostředí, aby uměli lépe a více ekologicky přemýšlet při návrzích produktů a staveb.
Hlavní partneři:
Skanska, BAT, LiKOS
Partneři:
MIDA Consulting, PWC, Balance in Motion, Matério, Pitoresq
Zaštiťovatelé:
AMSP ČR, Fakulta architektury ČVUT v Praze
Podporovatelé:
PETMAT, Next Zone, Severská komora v ČR, PII, CIRAA
Partner pro podcasty:
LOOPA
Mediální partneři:
Newstream.cz, Průmyslová ekologie, cirkularnidotace.cz, Material Times, EnviWeb.cz
Organizátoři:
Lavaris & Plastenco design